Kamenné obklady - umělý a přírodní kámen
pro více info volejte +420 608 744 022 Oficiální webová prezentace firmy Šárky Kroupové - Obklady Jihlava

Firma se zabývá prodejem ohebných kamenných obkladů,
křemičitých písků, přírodního kamene a realizací pokládky všech obkladů.

Navštivte naši provozovnu Pávovská 913/12a Jihlava

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Jak vybrat > Sokl vašeho domu

zpět do eshopu

Obklady  vhodné na sokl

Přírodní kámen

Prvenství v obkladových materiálech si vždy zachová přírodní kámen.Vysoká odolnost a krása.Dnes se nejčastěji používá přírodní kámen nařezaný do obkladových panelů.Pokládka se stává díky těmto panelům daleko jednoduší .Obkladem z přírodního kamene se hodnota vašeho díla navíc podstatně zvýší a přírodní kámen zaručuje  jednoznačně vícegenerační životnost .Obklad lze použít jak v interiéru tak pro venkovní aplikace. 
Všechny obkladové panely Verus jsou vyrobeny pouze  z přírodního kamene .Na provozovně v Jihlavě nabízíme celkem 23 druhů těchto jedinečných obkladových panelů.Rozhodli jste se pro obklad soklu z přírodního kamene?Dobrá volba. Zdarma Vám vytvoříme grafický návrh,zašleme vzorek a je možné si u naší firmy domluvit  i realizaci pokládky.Prohlédněte si naši nabídku přírodního kamene formátovaného do obkladových panelů VERUS

břidlice černá 4.jpgBŘIDLICE MULTICOLOR 3.jpg

 Jedna z možností  jak obložit sokl je flexibilní kamenný obklad.Obklad je možný ho aplikovat  na všechny druhy podkladů.
Je vhodný na  dřevo,sádrokarton,polystyren,přímo na zdivo,na podklad zatažený do perlinky, osb desky,umakart,plexisklo,plasty,kovové podklady nebo přímo na betonové prefabrikáty,dutinové zdící tvarovky/ztracené bednění/,cihly ,Ytong,Porotherm,Profix,škvárové cihly,kamenné zdivo,na omítky,na marmolit. Obklad je vhodný na vlhké sokly,staré podezdívky které vyžadují paropropustnost.  vlastnosti  flexibilních kamenných obkladů naleznete v technickém listu.
Pro výběr dekoru je vhodné si pečlivě prohlédnout vzorník a fotogalerii.Obklady  objednáte a zakoupíte v eshopu.

flexibilní-obklady-zateplení-soklu.png

  

 

Nevybrali jste si ohebný kamenný obklad? Zkuste naši nabídku umělého kamene či cihlového obkladu v našem eshopu. Nabízíme kvalitní umělý kámen.

Betonový obklad Luminta RONDA neuvěřitelně přesně kopíruje vzhled přírodního kamene.Ronda písková detail.jpgbřidlicové pásky

Nabídka umělého kamene

Sokl                                                                  

Místně se též říká podrovnávka, obrovnávka, štráf. Jde o přízemní část zdiva, odlišnou tvarem i stavebním provedením. U lidové architektury je to zpravidla nejnižší, poněkud předstupující část vnější zdi. Sokl bývá barevně odlišen od ostatní plochy zdiva. V barevnosti existují krajové zvláštnosti.

Otázku domovního soklu obvykle řešíme v souvislosti s rekonstrukcí fasády. A existují dvě možnosti. Buď opravit stávající sokl, nebo zbudovat zcela nový. Motivací pro kompletní výměnu soklu bývá především nedostatečná izolace toho stávajícího. Pokud se rozhodneme pro nový, můžeme zvolit flexibilní obklad. Dekor, který si vybereme, by měl souznít s architekturou i fasádou domu, případně respektovat krajové zvyklosti nebo materiál, z nějž je dům postaven. Někdy je důvodem k výměně soklu také snaha zbavit stavbu dobových módních výstřelků v podobě plechových nebo plastových profilů.

Zvláště starším domům, ale i novostavbám  sluší  kamenný sokl.V současné době je i velmi moderní cihlička.U stavby s vnější fasádou z prken nebo palubek je kontrast těchto dvou přírodních materiálů obvykle velmi zajímavý, v případě chalupy pak  kamenný sokl podpoří často požadovaný historizující vzhled domu. Na obklady soklů je možné použít celou škálu našich dekorů a ideální je v tomto případě respektovat materiál, který je rozšířen v regionu, kde vaše chalupa, či dům stojí. Ale nemusí to být pravidlem, jde spíše o úvahu, zda vtisknout prostřednictvím obkladového materiálu stavbě tradiční venkovský, nebo naopak městský nebo originální charakter. Pro své všestranně vhodné vlastnosti je k obkládání soklů často doporučovaný tvar kámen který naleznete v našem eshopu.  Flexibilní obklad Je pevný, odolný vůči mrazu, vlhkosti i mechanickému poškození a má jen minimální nasákavost, je paropropustný a má velký odpar.

sokl.jpg