Kamenné obklady - umělý a přírodní kámen
pro více info volejte +420 608 744 022 Oficiální webová prezentace firmy Šárky Kroupové - Obklady Jihlava

Firma se zabývá prodejem ohebných kamenných obkladů,
křemičitých písků, přírodního kamene a realizací pokládky všech obkladů.

Navštivte naši provozovnu Pávovská 913/12a Jihlava

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Jak vybrat > Flexibilní obklady Delap-ohebné kamenné obklady- základní info

Proč zvolit ohebný obklad

DELAP-s.r[1].gifFlexibilní kamenné obklady ohebný obklad DELAP

obrázek-obkladů.gif

 

Podrobně o výrobku

Využití, aneb proč zvolit flexibilní kamenné obklady!

1. Ohebnost a tvarovatelnost je nespornou výhodou tohoto materiálu!

 

 

Kamenné obklady jsou vyrobeny z drceného mramoru a přírodního křemičitého písku speciální technologií.  Je pro něj charakteristická lehkost, ohebnost, pružnost, odolnost, stálobarevnost, flexibilita. Jedná se o jedinečný a unikátní obklad, který si najde své příznivce. Jsou omyvatelné, odolné proti mrazu i teplu, paropropustné a mohou se stříhat nůžkami. Díky jejich ohebnosti jsou vhodné na plochy tvarované, zaoblené, kulaté i hranaté např. rohy. Nejčastěji se používají jako ozdobné sokly, aplikují se přímo na ztracené bednění, na polystyren nově zateplených budov , do chodeb, kuchyní, odpočinkových a relaxačních prostor a pro renovaci všech betonových, kamenných a dřevěných ploch. Jejich velkou výhodou je, že po nalepení a vytvrzení vytváří ochrannou vrstvu obkládané plochy.

 

2. Ochranná folie proti znečištění při spárování!

nyní si obklad již zvládnete položit sami,nová technologie vám to umožní,důvodem je jednoduchost.

Každý dekor obkladu je na lícové straně opatřený krycí folii, aby spárování obkladu bylo jednoduché i pro laika.Celý postup pokládky naleznete zde.

ochraný papír.jpg

3. Kolik peněz zaplatíme za flexibilní obklady, ušetřím oproti běžnému obkladu ?

prachy.jpg

Ano!

Ušetříte nemalé částky v porovnání s kamenem nebo s mramorem, dekory jsou vyrobeny tak, aby na omak byli kamenné k nerozeznání od kamene a Vy ušetříte oproti kamenu zhruba 50% nákladů a v případě, že jste jen trochu šikovní i za montáž obkladů. Navíc je můžete lehce opravit a díky nízké váze namontovat na zateplení, obklad dýchá. To se z klasickou fasádou nedá srovnat! Za stejné peníze  které by jste dali za marmolit, či tahanou fasádu můžete mít dům obložený kamenným obkladem!

 

4. Typologie - správný výběr barvy

Mramor a křemičíté písky - přírodní paropropustný materiál nové dimenze. Každý z nás má různý nadhled, co se týče pojetí bydlení, někdo má rád starý rustikální styl, jiný miluje moderní přesné věci. Proto v naší nabídce najdete různé tvary a barevné provedení obkladů tak, aby bylo možné je nakombinovat přesně podle vaší představy. Než začneme, prohlídněte si v našem eshopu barvy dekoru, tak jak vám vyhovuje.

VZORKOVNÍK S TVARY.jpg

Zvolit pro obklad flexibilní kamenné obklady je dobrá volba, ze své praxe mohu potvrdit, že s obkladem se pracuje velmi dobře a vytvoříte velice pěkné realizace, jak v interiérech tak na soklech a fasádách. Inspiraci najdete v horní liště našeho webu v sekci fotogalerie reference.

Tyto obklady se vyrábějí v deseti tvarech, které najdete v eshopu vždy pod barvou nebo dekorem - barevnou strukturou, např. Korál. Je dobré, že si můžete zvolit cihličku rovnou neboli okrasnou, je možné vybrat cihlu bouranou nebo starou, světově označenou old, tedy old brick, starou cihlu a další tvary z nabidky. Pokud chcete docílit kamenného vzhledu, je zde možné po výběru správné barvy neboli dekoru/Korál,antik atd/ zvolit tvar kámen, minikámen a výsledek je překvapivý, jak je možné vidět na ukázkách v naší galerii. Obrovskou výhodou je ochranný papír na obkladu pro jednoduché spárování, jeho ohebné vlastnosti a v neposlední řadě vytvrdnutí do kamenného vzhledu. V sekci pokládáme flexibilní obklad je zde patrna jednoduchost pokládky při menších plochách. Na větší plochy doporučuji odbornou výpomoc či zadání realizace u naší firmy.

 

Jaké tvary tedy můžeme zvolit?

Podrobně popsané jsou v technickém listu.

TECHNICKÝ-LIST.gif

slide4.jpgslide1.jpgslidepalava.jpg

V eshopu pod barvou, nebo pod dekorem je zcela jedno jak to nazveme, najdete vždy tvar, do kterého vám bude dekor nasekán na lisu.
Tvar zvolíte podle toho, jaký je váš záměr. Ukážeme si na příkladu, jak správně zvolit tvar:
V eshopu naleznete pod dekorem nebo barevnou strukturou obkladu vždy 10 tvarů, které je třeba zadat a vytvořit tak objednávku.
Na obrázku je jeden z tvarů ,který je možné zvolit.Pokud vyberete barevnou strukturu, například Korál, je třeba vždy zadat i tvar, do kterého vám bude obklad předsekán .V tomto případě se jedná o okrasnou cihličku.

Tvar, do kterého bude dekor nasekán při volbě přesné rovné cihličky

Ozdobná cihlaTvar cihličky okrasné rovné. V náhledu je tvar nasekaného materiálu dobře vidět. V m2, je tedy 52 nasekaných cihliček. U ostatních tvaru je vždy patrné na co váš vybraný dekor nasekáme. Můžete zvolit nejen cihličku, ale kámen, minikámen, různé druhy cihliček, starou, bouranou nebo jenom pravidelné dlouhé pásky či čtverce 50x50 nebo 100x100. K dispozici je i rohová prodloužená cihlička, tvar skála nebo kachlové provedení haklík. Výrobce Delap je jedinou firmou, která předsekává své dekory do tak široké nabídky tvarů.

 

Přeji Vám dobrou volbu při výběru flexibilních obkladů.Pokud by jste si nevěděli rady s výběrem obkladů, nebo s objednávkou na eshopu, neváhejte nás kontaktovat na tel. čísle + 420 774 331 686. Jsme Vám k dispozici a rádi Vám s objednávkou pomůžeme. Děkujeme za Váš zájem, či případnou objednávku.

 FOTOGALERIE REALIZACÍ OBKLADŮ DELAP