Kamenné obklady - umělý a přírodní kámen
pro více info volejte +420 608 744 022 Oficiální webová prezentace firmy Šárky Kroupové - Obklady Jihlava

Firma se zabývá prodejem ohebných kamenných obkladů,
křemičitých písků, přírodního kamene a realizací pokládky všech obkladů.

Navštivte naši provozovnu Pávovská 913/12a Jihlava

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > ZATEPLOVACÍ SYSTEMY

ZATEPLOVACÍ SYSTEMY

Nová technologie zateplení budov 2015

Sanace vlhkého zdiva deskami STYRCON® s flexibilním paropropustným lepidlem a flexibilními obklady nebo omítkou DELAP®.

DOKUMENTACE: STYREXON TP-4, Styrcon_tech_list, Styrcon, Faktor difúzneho odporu-protokol, TP lepení obkladů,

REFERENCE: rl_teol_inst_nr, rl_star_nr, rl_kostol_nováky, rl_fasáda_jelenec, rl_dom_jelenec,

STYRCON 3Víte že 70% nemovitostí řeší problém vlhkých zdí? Máte zrovna vy, vlhké zdivo a investujete spoustu financí za její nápravu a nemůžete proto zateplit dům?
Máme pro Vás jedinečné řešení!
Celkový systém zateplení pro nemovitosti kde se vyskytuje vlhkost zdí
( nemovitosti po povodních, staré budovy, vlhké budovy).

PAROPROPUSTNÝ SYSTÉM ZATEPLENÍ JAKÉKOLI VLHKÉ BUDOVY, DOMU.

Objekty, které jsou rekonstruovány, jsou velmi často namáhány extrémní vlhkostí a solemi, které několikanásobně přesahují přípustné hodnoty dle ČSN, což představuje mimořádná rizika. Pod tlakem těchto technických podmínek sanační opatření často selhávají a dochází vlivem následných škod ke znehodnocení investic. Finanční prostředky jsou tak zmařeny a již neexistuje jiný finanční zdroj pro opravy a nápravu. Právem investoři vyžadují za svoje peníze odpovědnost dodavatelů a kvalitu, která jim zaručí extrémní zatížení zvládnout s garancemi. Je to velká výzva pro nové technologie, na kterou už dnes můžeme dát pozitivní odpovědi i řešení.

STYRCON 4STYRCON 5

Našim investorům, projektantům a aplikačním firmám se do rukou dostává nástroj v podobě moderního systému sanačního materiálu, na které jsme ještě před 5 lety nedokázali ani pomyslet. V rámci sanace vlhkého zdiva již nebude stačit, že objekt bude suchý a bez solných výkvětů – toto se stane standardem a samozřejmostí.
Základním prvkem celého zateplovacího systému, který tento posun umožní, jsou moderní patentované technologie nového typu. Tyto sanační materiály se díky svým vlastnostem budou moci aplikovat bezprostředně po povodních a již po 40 hodinách po aplikaci bude možné provádět barevnou povrchovou úpravu. Několikanásobně se tak zkrátí technologické časy a doba výstavby.

Tepelně izolační desky na bázi polystyrén cementové směsi STYRCON®

palety2Vnější sanační kontaktní tepelně-izolační systém na bázi polystyrén-cementové směsi se používá na zlepšení tepelně-izolační schopnosti obvodového zdiva starších budov. Materiály použité v tomto systému jsou nehořlavé a hlavně paropropustné, a proto má zateplení i sanační účinky proti vlhkosti (odstraňuje důsledky vlhkosti zdiva). Výroba je patentově chráněná. Výborná difusní schopnost je zvýrazněná velkou kapacitou intergranulárních prostorů, do kterých můžou vodní páry STYRCONvolně difundovat.
Materiál splňuje jak funkci mikroventilační, tak i expanzní. Proto se dá použít i při sanování negativních projevů vlhkého zdiva.

 

Flexibilní paropropustné, mrazuvzdorné lepidlo C2TE ASSEMBLY®

Výborná difusní schopnost, paropropustné sanační účinky proti vlhkosti (odstraňuje důsledky vlhkosti zdiva). Proto se dá použít i při sanování negativních projevů vlhkého zdiva. Výroba je patentově chráněná.

STYRCON 6STYRCON 7STYRCON 2STYRCON 1

Flexibilní kamenné obklady nebo omítka DELAP®

Kamenné obklady jsou vyrobeny z drceného mramoru a přírodního křemičitého písku speciální technologií. Po nalepení se propojí speciální složka díky které drží obklad pohromadě a je možno ho ohýbat, stříhat. Každý kus obkladu je paropropustný a mrazu odolný po nalepení. Proto se dá použít i při sanování negativních projevů vlhkého zdiva. Paropropustné, a proto má obklad i omítka sanační účinky proti vlhkosti (odstraňuje důsledky vlhkosti zdiva) Je pro něj charakteristická lehkost, ohebnost, pružnost, odolnost, stálobarevnost, flexibilita. Jedná se o jedinečný a unikátní obklad. Výroba je patentově chráněná.

DRUHY 1DRUHYbarevné vzoryMOŽNOST OHYBU

Dodatek výrobce DELAP®

Kamenné obklady jsou vyrobeny z drceného mramoru a přírodního křemičitého písku speciální technologií. Po nalepení se propojí speciální složka (díky které drží obklad pohromadě a je možno ho ohýbat a stříhat) a flexibilní lepidlo. Tímto procesem obklad zkamení. V případě paropropustnosti ze systémem Styrcon je nutné použít speciální paropropustné lepidlo C2TE ASSEMBLY®.

STYRCON NÁKRESPro tento jedinečný obklad je charakteristická lehkost, ohebnost, pružnost a po nalepení nehořlavost, odolnost a stálobarevnost. Flexi obklady jsou omyvatelné, odolné proti mrazu i vysokým teplotám, paropropustné a mohou se stříhat nůžkami. Díky jejich ohebnosti jsou vhodné na plochy tvarované, zaoblené, kulaté i hranaté (např. rohy). Nejčastěji se používají jako ozdobné sokly nově zateplených budov a pro renovaci všech betonových ploch. Jednou z předností těchto obkladů je, že po nalepení a vytvrzení vytváří ochrannou vrstvu obkládané plochy.
Lepí se paropropustným flexibilním lepidlem na obklady a po nalepení na plochu ztvrdnou. Ve výrobě jsou vyrobeny v tloušťce 2-4 mm v pravidelných rozměrech jako ozdobné cihly, staré cihly (anglický styl), pásky nebo v nepravidelných rozměrech jako štípaný a lámaný kámen, mini kámen, skála, velmi stará cihla, haklík a další možné tvary. Každý kus obkladu má ochrannou fólii proti ušpinění samotným lepidlem při aplikaci. Dodávají se v širokém barevném provedení.
Uplatnění najdou ohebné kamenné obklady na mnoha venkovních i vnitřních plochách (např. zateplení, sokly, průčelí, sloupy, komíny, vjezdy, oblouky, krby ale i barové pulty a mnoho dalších). Je možné s nimi obložit i dřevěné plochy. Pro svou pružnost a nízkou hmotnost jsou velice vhodné na jakékoli plochy.

Dodatek výrobce STYRCON®

Z pohledu času je sanace vlhkého zdiva velmi náročný proces, kdy se po aplikaci sanační omítky musí čekat na vyzrání vrstvy, aby se mohla aplikovat povrchová úprava. Celý tento proces včetně technologických pauz mezi jednotlivými vrstvami trvá většinou minimálně 2–3 měsíce od zahájení prací. V praxi se přitom stále potýkáme s požadavky investorů na zkracování termínu a uvedení objektu do provozu v co nejkratší možné době. Tato moderní sanační technologie má další přidanou hodnotu v podobě tepelně-izolačních vlastností, kdy se jejich λ bude pohybovat pod hodnotou 0,07.Ve vztahu k těmto technologiím jsou současné směrnice WTA již zastaralé a překonané, protože tyto parametry nevyžadují Trend, který bude nyní několik let na dynamickém vzestupu u starých, památkově chráněných či povodněmi poškozených objektů, se nazývá energetická sanace vlhkého zdiva, respektive „zateplování vlhkého zdiva zevnitř“.

Tyto technologie budou kompenzovat vzrůstající křivku rostoucích cen energií. Základním prvkem sanačních omítek, který tento posun umožní, jsou moderní patentované technologie nového typu, se kterými se dostáváme s objemovou hmotností na hodnoty 200kg/m3.

Sanační technologie můžeme rozdělit na tři základní typy

1. Sanační tepelně-izolační omítky.
Jsou to většinou jednovrstvé sanační omítky s hydrofobními nebo hydrofilními účinky s velmi nízkou objemovou hmotností a tepelně izolačními vlastnostmi.

2. Klimatizační minerální desky – vnitřní použití.
V důsledku teplotního rozdílu mezi vnitřní a vnější stěnou difunduje vodní pára do konstrukce. Na základě kapilárních sil orientovaných dovnitř a díky schopnosti vést vodu v pórech odvádí klimatizační deska zkondenzovanou vodu zpět na povrch. Díky suché montáži navíc umožní rychlý návrat do vytopených objektů. Daní za tuto rychlost je vyšší cena.

3. Tepelně izolační desky STYRCON na bázi polystyrén cementové směsi.
Reprezentantem takovéto technologie jsou desky STYRCON. Podstata systému STYREXON spočívá v originálnosti polystyrén-cementové tepelně izolační směsi STYRCON, jejíž výroba je patentově chráněná. Polystyrénové granule jsou obalené jemnou cementovou vrstvou, přičemž prostory mezi nimi vytvářejí makropórovitou (nekapilární) strukturu. Směs je homogenní a díky cementovému skeletu získává nové vlastnosti. Mezi nejvýraznější přednosti STYRCONU patří, výborná difusní schopnost a nehořlavost. Cementová skořápka oddělující od sebe granule polystyrénu zabraňuje šíření plamene. Materiál je zařazen do sk. A „nehořlavý“. Požární odolnost pro 100 mm tlouštky je 120 minut.

Tyto desky se vyrábějí v rozměrech 900 × 450 mm při tloušťce 30–100 mm. Jsou nehořlavé a jejich objemová hmotnost je pouhých 200 kg/m3. Mají difúzi vodních par 6,5 a tepelná vodivost se pohybuje kolem 0,05 W/(mK). Mají ještě lepší technické parametry než sanační tepelně-izolační omítky a mohou se montovat na mokré zdivo, jakmile opadne povodňová voda. Montáž je velice rychlá a v případě další povodňové vlny můžete být v klidu z hlediska možného napadení vlhkostí či solemi. STYRCON postačí mechanicky očistit, vysušit a případně vymalovat. Na rozdíl od minerálních desek se jedná výhradně o makropórovitou (nekapilární) strukturu, která je vhodná pro vnitřní, ale i pro venkovní řešení.

Současné portfolio těchto moderních technologií s mimořádnými technickými vlastnostmi, které často několikanásobně překračují současné požadavky ČSN EN a směrnic WTA, vytváří obrovský potenciál pro naše investory i projektanty. Nabízí se kombinace různých variant řešení, kde je možné nalézt optimální řešení pro cenu a spolehlivost, kdy poprvé budeme moci díky tepelně-izolačním vlastnostem sanačních materiálů spočítat našim investorům nejenom návratnost investice, ale i konkrétní měřitelný finanční přínos za úsporu tepla.

NEHOŘLAVOST

Věříme že Vás tato nabídka zaujme. Během měsíce března 2015 dodáme veškeré certifikáty, autorizace a provedené zkoušky o materiálech na veškeré materiály. (ETA, ETICS) a další informace o tomto systému zateplení.