Kamenné obklady - umělý a přírodní kámen
pro více info volejte +420 608 744 022 Oficiální webová prezentace firmy Šárky Kroupové - Obklady Jihlava

Firma se zabývá prodejem ohebných kamenných obkladů,
křemičitých písků, přírodního kamene a realizací pokládky všech obkladů.

Navštivte naši provozovnu Pávovská 913/12a Jihlava

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Fotogalerie > Kamenná dýha

Kamenná dýha-tenký ohebný obklad ROCKSTONE & ROCKFOIL

IAR-vzor.jpgvzor SW.jpgdekor IM.jpg

 

vzor TR.jpgvzor C.jpgvzor BFC.jpg

 

dekor VS.jpgvzor CN.jpgvzor SHG.jpg

Další dekory kamenné dýhy naleznete v našem eshopu

 

Kamenná dýha k zakoupení

klikni-zde[6].png           

 

O produktu

Princip výrobní technologie kam. dýh byl objeven v r. 1995 nábytkovým designérem Gernotem Ehrlichem, náhodně při práci na jiném produktu. Trvalo mnoho let než byla tato technologie dotažena do možnosti průmyslové výroby tenkých flexibilních velkoformátových kamenných obkladů. Kamenné dýhy a kamenné folie,  jsou celistvý, tenký a lehký pravý kamenný obkladový materiál který je průmyslově vyráběn přes 13 let.

Upozornění!

Tento materiál je jednoduše řečeno skutečný celistvý tenký kamenný plát!

Není to imitace ( napodobenina ), není to ani replika ( otisk, odlitek ), není to ani tapeta se zobrazením kamenů ( fotografie ), jak se mnozí mylně domnívají. Někdo uvádí že je tento materiál tenký jako papír, což ovšem není pravda, samozřejmě. Obvykle se tloušťka kamenných folií pohybuje od 1-5mm dle druhu a v rámci jednoho kusu vzhledem k variabilitě reliéfu kamene.Kamenné dýhy ( převážně pro nábytkářské výrobky a módní doplňky ) Ultraflex mohou být tenčí ( méně než 0,5mm ) co se týká tloušťky samotné fixace, ale přímo kamenná vrstva může být i kolem 2mm. Srovnávat tento materiál s papírem ale nelze v žádném případě. Fixační vrstva a tím i kam. dýha je díky sklovláknité mřížce velice pevná i když současně extrémně ohebná.Tento druh kamenného obkladu je opravdový přírodní kamenný materiál, který je získáván fixací tenké povrchové kamenné vrstvy z bloků různých druhů metamorfovaných hornin. Není to žádný posyp z kamenné drtě nalepený na lepence, ani ,, sloupnutý kámen nalepený na plastovém podkladu ,,!Desítky druhů proměněných hornin patřících k břidlicím a křemenům, obvykle to jsou fylity, svory a pararuly s různým obsahem křemene, slídy, živce atd... se těží v blocích a následně se pokračuje v zpracování tohoto materiálu ve výrobní hale. Převážná část výrobního procesu je ruční, fyzicky a časově náročná práce.Fixačním materiálem kamenných folií a kamenných dýh jsou různé druhy polyesterových pryskyřic se sklovláknitou mikroarmaturou. Pro výslednou kvalitu výrobku je důležitá nejen kvalita horniny ale i pryskyřice. Pro různé aplikace se objevují na trhu i kamenné dýhy a folie dodatečně podlepené různými materiály podle následného použití. Výrobní postup je v podstatě jednoduchý a tím i geniální. Tekutá polyesterová pryskyřice a skelná vlákna se za specifických fyzikálních podmínek ručně nanesou ve více tenkých vrstvách na monolitickou plochu zahřátého bloku horniny a po zatuhnutí a zafixování v pórech horniny, následným stržením povrchu, vznikne 1-5mm vrstva pravého kamenného monolitu fixována touto flexibilní pryskyřičnou armaturou. Pro výrobu kamených dýh a folií není ale vhodný každý druh břidlice a křemence. V našem sortimentu nabízíme desítky druhů přírodních kamenných folií v mnoha různých formátech a pro různá použití. Povrch takto stržených kamenných obkladů nabízí přírodní surový design v jeho přirozené kráse a trvalé hodnotě.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Upozorňujeme zájemce že nabízený kámen je přírodní materiál, tudíž nelze jeho vzhled ovlivnit a ukázky  jsou jen ukázkami jak přibližně ten který druh vypadá, jakou má přibližně barvu, kresbu a reliéf. V průběhu těžby v lomu se může struktura i probarvení kamene  mírně měnit. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obecně jsou kamenné dýhy a folie známé podle vlastností a použití i pod názvy : kamenná dýha, ultratenká břidlice, kamenné tapety, ultratenké kamenné obklady, flexibilní kámen, ohebný kámen, břidličná dýha, průsvitný kámen, lehké kamenné obklady, ohebné kamenné obklady, samolepící kameny,  ultralehký kámen, atd...Tento materiál se na světových trzích objevuje pod mnoha různými komerčními názvy a značkami. V Evropě se tento materiál nevyrábí kvůli nedostupnosti vhodné suroviny.

Celkem nabízíme sortiment v rozsahu několika desítek druhů/formátů/kvalit. Základní série , obsahuje přes 25 druhů hornin v několika formátech. Základním dodávaným formátem je rozměr 1220mm x 610mm o tloušťce kolem 1-3mm, který se používá na nástěnné obklady v jakýchkoliv obytných a reprezentačních prostorech, koupelnách, lázních, ale i exteriérech pro fasády, ploty, brány, atd...Základní formát lze řezat na různé tvary a rozměry podle záměru architekta, designera, nebo požadavku zákazníka. Variabilita formátů, struktury a zbarvení umožňuje širokou designovou kombinovatelnost např. se sklem, kovy, atd...

Velkoformátové kamenné folie lze použít i jako monolitické přírodní kamenná, závěsná umělecká díla, anebo např. formou obložení - dekorativní TV panely, atd... Velice populární se stává použití kam. folie pro celistvý kamenný obklad vchodových, nebo interiérových dveří, nebo posuvných stěn pokojů a šatníků. Díky unikátnosti každé separované vrstvy kamene je každý kus nenapodobitelným originálem s trvalou hodnotou. Pro dekoraci povrchu nábytku je určena tzv. kamenná dýha s rubovou fleecovou vrstvou, ale pro tento účel lze použít za určitých okolností i jiné aplikační typy. 

 

Podsvícené  kamenné obklady k zakoupení
     klikni-zde[6].png

 O produktu

Dalším druhem co se týká použití je kamenná folie fixovaná na průsvitné pryskyřici , s možností podsvícení a vytvoření svítících kamenných obrazů a dalších unikátních designových řešení v ultratenkém formátu pro dekoraci barů, hotelových recepcí, schodišť, světelných stropů a mnoha dalších unikátních aplikací jak v privátních, komerčních, tak i veřejných prostorech.

Klasický formát lumiscentních desek je 120x60 cena se pohybuje od 1200-1500 Kč za desku


sandstone-lumi.pngpískovec RSD.jpgvápenec-ACW.png

zakoupíte na našem eshopu

 

Velkoformátové lumiscentní desky

U kam. folií TRANSLUSCENT lze vyrobit a dodat monolitické pláty v sortimentu cca 20 druhů v rozměrech 610mm x 1220mm a 1220mm x 2440mm

IAR_UVT kamenná folie pro podsvícení.jpg

1,22m x 2,44m 

SW_UVT kamenná folie pro podsvícení.jpg

1,22m x 2,44m

CG_UVT kamenná folie pro podsvícení.jpg

1,22m x 2,44m 

 

Extrémně tenké folie z kamene-potahový materiál

Nejnovějším aplikačním druhem kamenných fólií jsou ultratenké flexibilní fólie , které mají tloušťku pouze kolem 0,5mm a v kombinaci s pravou kůží jsou předurčeny pro výrobu pohledových částí luxusních módních doplňků jako jsou kabelky, kufříky, pouzdra na notebooky a tablety, pouzdra na knihy a plánovače, pouzdra a kufry na zbraně a hudební nástroje, kazety na sběratelské předměty, nebo jako doplňkové prvky a manžety na kožená saka, vesty, klobouky, opasky, motorkářské postranní brašny, dárkové kazety, šperkovnice, tunning interiérů automobilů, jachet, letadel, atd...

IAR FFB ULTRA TENKÁ.jpg
kamenná dýha pro extrémní ohyb

VZOR c FFB ULTRA TENKÁ.jpg
kamenná dýha pro extrémní ohyb

U ultra tenké  kam. dýh   lze vyrobit a dodat monolitické pláty v sortimentu cca 25 druhů v rozměrech 610mm x 1220mm a 1220mm x 2440mm.

Ultratenké kamenné folie jsou neobvykle ohebné a tudíž dobře použitelné pro obložení rour, pilířů a sloupků, nebo zvlněného povrchu ( 3D aplikace ).

 

Kamenné folie jsou nejtenčím a nejlehčím přírodním kamenným obkladovým materiálem s hmotností pouze kolem 1-2kg/m2. Díky extrémně nízké konstrukční hmotnosti, pevnosti a extrémní flexibilitě je možné ním obkládat i sloupy a těžko přístupná místa. Kamenné folie lze lepit přímo i na velice lehké konstrukce nebo případně i na staré tapety nebo lehké příčky. Po aplikaci nebo i před aplikací lze tento materiál povrchově upravit impregnací na kamenné povrchy podle požadavků konečného vzhledu ( lesk, mat, vzhled mokrého povrchu, ztmavení, zvýraznění vzoru a pod...). Některé druhy impregnace na kámen jsou silně aromatické chemické přípravky, tudíž nejsou vhodné pro aplikaci v obytném prostoru a je dobré provést impregnaci v dobře větrané dílně. Po zreagování impregnace s mikropóry kamenného povrchu a po odpaření těkavých složek již nedochází k uvolňování nepříjemných pachů.

Práce s kamennými foliemi není fyzicky náročná a v běžném automobilu lze převézt a následně manipulovat desítky m2 a tudíž nevyžaduje ani speciální transportní podmínky ani nákladné aplikační pomůcky a nářadí. Běžnou nástěnnou aplikaci v bytě zvládne téměř každý s jednoduchými pomůckami a minimálními náklady. Pro zručného kutila je aplikace na stěnu hračkou. Aplikace na nábytek ale vyžaduje jistou zkušenost a řemeslný grif.

Pokud si nejste svou zručností dostatečně jistí, rádi Vám vybrané kamenné fólie připravíme, naimpregnujeme a nalepíme.Výhodou tohoto materiálu je nejen možný výběr z různých barev a struktur, ale i možnosti volby různých tvarů a velikostí obkladů vycházejících z nabízených velkoformátů, protože ho lze různými způsoby řezat a stříhat.